• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підприємцю подати звіт з ЄСВ за себе

Підприємці за підсумками календарного року повинні подавати звіт з ЄСВ за себе. На що звернути увагу при заповненні та поданні звіту, розповімо в цій консультації.

Усі підприємці – платники ЄСВ (і єдинники, і загальносистемники) подають Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску за формою № Д5 (додаток 5 до Порядку № 435) (далі – Звіт) за себе.

Строк подання Звіту – до 10 лютого року, що настає за звітним періодом (п. 2 розд. III Порядку № 435). Звітним періодом є календарний рік (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).

Не зобов’язані подавати Звіт підприємці, які на весь звітний рік були звільнені від сплати ЄСВ за себе (докладніше див. «Сплата підприємцем ЄСВ за себе»).

Звіт подається до податкового органу за місцем взяття на облік як платника ЄСВ одним із таких способів (п. 1 розд. II Порядку № 435, Лист ДФС від 25.01.17 р. № 1592/7/99-99-13-02-01-17):

  • засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови про реєстрацію ЕЦП у порядку, визначеному законодавством;
  • на паперових носіях разом з електронною формою на електронних носіях інформації. Паперовий варіант засвідчується підписом підприємця і скріплюється печаткою (при наявності);
  • на паперових носіях, якщо в страхувальника не більше п'яти застрахованих осіб;
  • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення. Пам’ятайте, що зробити це треба не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку. Звіт уважається поданим у день отримання поштовим відділенням від платника ЄСВ поштового відправлення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали