• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підприємцю оформити зміну виду діяльності

Алла Демидова

27.06.2017 366 0 1

У цій консультації розповімо, що повинен зробити підприємець, який вирішив змінити (доповнити) вид проваджуваної ним діяльності.

Підприємці мають право без обмежень самостійно провадити будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом, і вільні у виборі таких видів діяльності (ст. 43 ГК).

Юридичні особи прописують види своєї господарської діяльності в статуті та подають їх перелік держреєстратору для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР).

Фізособи-підприємці не мають установчих документів, вони тільки подають відомості про свої види діяльності держреєстратору для внесення до ЄДР.

Для підприємців-єдинників ПК установлені обмеження. Так, види діяльності, якими мають право займатися єдинники першої та другої груп, прямо визначені п. 291.4 ПК. У відношенні єдинників третьої та четвертої груп такої норми немає. Однак єдинникам усіх груп заборонено провадити види діяльності, перелічені в п. 291.5 ПК.

Якщо підприємець вирішив змінити (додати) вид своєї діяльності, то важливо, щоб нова діяльність була законною з точки зору українського законодавства. Вимоги вносити абсолютно всі види діяльності до ЄДР законодавство не містить. Водночас підприємець повинен повідомити держоргани про зміну виду діяльності в установленому порядку, у противному разі йому загрожують неприємності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали