Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відображати показники графи 5 Книги обліку доходів і витрат ФОП?

ФОП здійснює торговельну діяльність. Протягом дня вона отримує та реалізує великий обсяг продукції (товару), отриманої та оплаченої на підставі значної кількості первинних документів. Як у такому разі заповнити графу 5 Книги обліку доходів і витрат?

Спершу зауважимо, що згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженим наказом Міндоходів від 16.09.13 р. № 481, у графі 5 цієї книги зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Таким документом може бути, зокрема, платіжне доручення, квитанція до прибуткового касового ордеру, квитанція, фіскальний чек, акт закупівлі (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг. У графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня.

Як бачимо, ФОП зобов’язаний зазначити всі документи, що підтверджують оплату реалізованих ним товарів протягом робочого дня. Для торговельної діяльності виняток не передбачено.

Тому у графі 5 ФОП відображатиме всі документи (незалежно від їх кількості), що підтверджують оплату реалізованого товару,ау графі 6 – загальну суму витрат за день.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали