• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як фізособі-єдиннику визначити дату визнання доходу від неповерненої фіндопомоги?

Підприємець є платником єдиного податку третьої групи (за ставкою 3 %). У грудні 2015 року він отримав від юридичної особи поворотну фінансову допомогу (далі – ПФД) у розмірі 20 000 грн. Строк повернення допомоги згідно з договором – грудень 2016 року. Гроші надійшли на рахунок підприємця 21 грудня 2015 року. Коли єдиннику слід визнати неповернену суму ПФД своїм оподатковуваним доходом і відобразити у Книзі обліку доходів?

Суму неповерненої ПФД єдиннику слід включити до доходу і відобразити в Книзі обліку доходів 23 грудня 2016 року. Пояснимо чому.

У п. 292.11 Податкового кодексу (далі – ПК) сказано, що до складу доходу єдинника не включається сума ПФД, отримана і повернена протягом 12 календарних місяців із дня її отримання.

Таким чином, ПФД, яка не була повернена протягом 12 календарних місяців із дня її отримання, повинна бути включена до оподатковуваного доходу. При цьому строк повернення ПФД, передбачений договором із кредитором, узагалі значення не має.

Як видно з п. 292.11 ПК, строк безподаткового користування ПФД для єдинників установлений у місяцях, а не в днях (як, наприклад, для платників податку на прибуток). Як же правильно розрахувати такий строк?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали