Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Єдинник другої групиу 2015 році надав послуги платникові податку на прибуток: Які наслідки?

Підприємець, зареєстрований платником єдиного податку (далі – ЄП) другої групи, надає послуги транспортного експедирування. 26 грудня 2015 року він отримав гроші від платника податку на прибуток за надані експедиторські послуги. Які податкові наслідки чекають такого єдинника?

Згідно з пп.5 п. 293.4 ПК доходи єдинника другої групи, отримані від провадження діяльності, не передбаченої пп. 2 п. 291.4 ПК, обкладаються ЄП за ставкою 15 %. А до такої діяльності якраз і належить надання послуг платникам податку на прибуток.

Більш того, згідно з пп. 9 пп. 298.2.3 ПК, у разі провадження діяльності, не передбаченої пп. 2 п. 291.4 ПК, єдиннику другої групи доведеться взагалі перейти на загальну систему оподаткування. І зробити це потрібно буде з 1-го числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, у якому провадилася така «непередбачена» діяльність.

Якщо ж наш єдинник проігнорує ці вимоги, тоді при подальшій перевірці йому нарахують і ЄП за ставкою 15 %, і штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку.

Крім того, на підставі акта перевірки податковим органом буде «заднім числом» анульована реєстрація єдинника з першого числа місяця, що настає за кварталом, у якому допущено порушення (п. 299.11 ПК). І з цієї миті єдинник уважатиметься підприємцем на загальній системі оподаткування, доходи якого оподатковуватимуться за ставкою 15 % (правда, за мінусом витрат, підтверджених відповідними документами). І повернутися на спрощену систему такий єдинник зможе тільки після закінчення чотирьох послідовних кварталів із моменту прийняття контролюючим органом рішення про анулювання реєстрації (п. 299.11 ПК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали