• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За який період може проводитися трудова перевірка?

21.12.2018 914 0 3

На підприємстві триває перевірка, інспектори Держпраці просять пред'явити їм документи про прийняття на роботу співробітників семирічної давності. Наскільки правомірна така вимога? Чи є якісь обмеження щодо періоду, який може перевірятися, а також строків давності для застосування штрафів на підставі ст. 265 КЗпП?


Вимоги представників Держпраці правомірні. Законодавством не встановлені обмеження для періоду, за який може проводитися перевірка з питань праці. Немає такого обмеження ні в Законі від 05.04.07 р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ні в Порядку, затвердженому постановою КМУ від 26.04.17 р. № 295. Тому перевірити ваше підприємство представники Держпраці мають право за будь-який період.

Пояснимо чому. Як ви знаєте, первинні документи підприємства мають свій строк зберігання, найчастіше це 3 роки. Але є документи, які підлягають тривалому зберіганню, до їх числа належать і кадрові документи. Наприклад, згідно з Переліком, затвердженим наказом Мін’юсту від 12.04.12 р. № 578/5 (далі – Перелік № 578, їм слід користуватися для визначення строків зберігання документів), протягом 75 років потрібно зберігати:

  • особисті справи працівників, у тому числі накази про прийняття на роботу і накази про звільнення (п. 493, 495 Переліку № 578);
  • особисті картки співробітників (п. 499 Переліку № 578);
  • трудові договори (п. 492 Переліку № 578).

Як бачите, кадрові документи 7-річної давності, запитані інспектором при перевірці, повинні зберігатися на підприємстві.

Для штрафів, що застосовуються органами Держпраці на підставі ст. 265 КЗпП, теж немає строків давності. Проте тут є один нюанс, про який варто пам'ятати роботодавцеві: штрафи, передбачені ст. 265 КЗпП, були введені до КЗпП з 01.01.15 р. (відповідно до Закону від 28.12.14 р. № 77-VIII). Тому застосовуватися вони можуть до правопорушень, скоєних починаючи з 2015 року. Із цього приводу є роз'яснення Держпраці в листі від 04.01.17 р. № 57/4.1/4.1-ДП-17.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2178 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали