Перевіряють органи Держпраці
Перевірки контролюючими органами: підстави та порядок проведення, облік результатів
Перевірок органами Держпраці багато роботодавців бояться не менше, ніж перевірок податкової. І це не дивно, адже порушення трудового законодавства можуть коштувати дуже дорого. У лютому цього року штрафні санкції за деякі порушення були дещо зменшені, однак такі послаблення не можна назвати істотними. У консультації розповімо про порядок проведення «трудових» перевірок.
Згідно з п. 4 Положення, затвердженого постановою КМУ від 11.02.15 р. № 96 (далі- Положення № 96) Державна служба з питань праці та її територіальні органи (далі – органі Держпраці) здійснюють нагляд і контроль над дотриманням роботодавцем вимог законодавства:
- про працю;
- пільги та компенсацію працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці;
- зайнятість населення;
- рекламу вакансій;
- зайнятість та працевлаштування інвалідів;
- обов’язкове державне соціальне страхування.
Для довідки: офіційний сайт Держпраці.
На перевірки Держпраці поширюється дія Закону від 05.04.07 р. № 877-V (далі - Закон № 877), який містить основні вимоги до проведення перевірок контролюючими органами. Крім того, при здійсненні контролю над діяльністю суб’єктів господарювання (далі – СГ) перевіряючі керуються також:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року