Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перевірки у сфері містобудування

17.06.2020 784 0 0

Перевірки контролюючими органами: підстави та порядок проведення, облік результатів

Сферу державного архітектурно-будівельного контролю (далі – держархбудконтроль) планують реформувати. Уряд ухвалив рішення щодо ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції (далі – ДАБІ) і створення замість неї Державної інспекції містобудування (далі – ДІМ), яка буде проводити перевірки у сфері містобудування.

Однак, як повідомив на своєму сайті Мінрегіон, у зв’язку із численними скаргами на порушення в містобудівній сфері уряду буде запропоновано тимчасово, до початку функціонування ДІМ, відновити повноваження ДАБІ на проведення перевірок. Якщо уряд підтримає ініціативу Мінрегіону й тимчасово надасть ДАБІ такі повноваження, тоді в перехідний період до суб’єкта господарювання (далі – СГ) можуть прийти перевіряючі.

У зв’язку із цим ми розповімо в консультації, з якими видами перевірок до вас можуть завітати, що будуть перевіряти, які документи повинні пред’явити перевіряючі та як оформляються результати перевірок.

Згідно зі ст. 41 Закону від 17.02.11 р. № 3038-VI (далі - Закон № 3038) держархбудконтроль – це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проєктувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт.

Органи держархбудконтролю під час проведення перевірок керуються Законом від 05.04.07 р. № 877-V (далі - Закон № 877) (абзац другий ч. 1 ст. 41 Закону № 3038).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали