Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перевірки ПФУ та ФСС: порядок та особливості

02.08.2018 1092 0 1

Де закінчується мораторій

У консультації докладно розглянемо особливості перевірок СГ, які проводять Пенсійний фонд України (далі – ПФУ), Фонд соціального страхування (далі – Фонд) і Фонд соціального страхування на випадок безробіття (далі – ФСС по безробіттю).

ПФУ – центральний орган виконавчої влади, діяльність якого направляється та координується Кабміном через Мінсоцполітики, який реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (далі – ЗДСС) (п. 1 Положення № 280). ПФУ здійснює свої повноваження безпосередньо та через створені у встановленому порядку територіальні органи.

Офіційний сайт ПФУ: http://www.pfu.gov.ua.

ПФУ має право контролювати питання (пп. 6 п. 4 Положення № 280):

  • дотримання вимог законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
  • правильності нарахування, розрахунку, повноти та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі – страхові внески) та інших платежів;
  • достовірності документів, поданих для призначення пенсії, і відомостей про осіб, які підлягають ЗДСС, призначення (перерахунку) і виплати пенсій;
  • виплат щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів ПФУ, інших джерел, визначених законодавством.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали