• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перевірки та відвідини інспекторів Держпраці – важливі нюанси, найгостріші питання

02.07.2018 8046 0 10

З часу внесення  змін до КЗпПУ у 2016 року, органи Держпраці поступово перетворюються на такого собі монстра, якому можна все, а суб’єкти господарювання (роботодавці) фактично стають безправними постачальниками штрафів до бюджету.

Гарною новиною є те, що спори із органами Держпраці здійснюються за КАСУ. Це означає, що у випадку судового оскарження рішення органу Держпраці, роботодавець може посилатися  на ч.2 ст.77 КАСУ («в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача»)  і стверджувати, що саме орган Держпраці повинен довести неправомірну поведінку роботодавця. Повірте, це справді добре, хоча роботодавець все одно змушений буде доводити свою правоту, такий стан справ значно кращий, ніж якби спір розглядався за ГПКУ.

Поганою новиною є те, що, поки що, сталої судової практики немає, а та що є - не зовсім така, як роботодавцям би хотілося. При цьому, не кожен роботодавець зможе заплатити судовий збір та пройти всі судові інстанції.

Оскільки питання щодо перевірок та Інспекційних відвідувань органами Держпраці  є надзвичайно об’ємними та багатогранними, у даній статті зосередимося на основних моментах.

Коли вони можуть прийти (в який час)?

Постановою КМУ від 26.04.2017 року за № 295 (далі – Постанова № 295)затверджено 2 важливі Порядки:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали