• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перевірки Держпраці: особливі правила

02.01.2018 2513 2 3

Перевірки дотримання законодавства про працю – одна з наболілих тем для суб'єктів господарювання (далі – СГ). У 2017 році процедура проведення цих перевірок зазнала значних змін завдяки прийняттю Порядку № 295 (набув чинності з 16.05.17 р.). У цій консультації розглянемо основні моменти цього документа.

Відразу зазначимо, що Кабмін затвердив своєю постановою відразу два порядки:

  • Порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю (далі – Порядок № 295);
  • Порядок здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю.

У цій консультації нас цікавитиме лише перший документ, оскільки нагляд здійснюється не за СГ, а за самими контролюючими органами, тобто другий Порядок не особливо стосується СГ.

Порядок № 295 визначає, хто, у яких випадках, з якою частотою і тривалістю може відвідувати СГ, щоб перевірити, як він виконує вимоги трудового законодавства.

Зверніть увагу: Порядок № 295 не містить таких понять, як планові або позапланові перевірки. У ньому прописано особливі правила здійснення контролю за діяльністю СГ, і пояснюється це тим, що в даній сфері діють міжнародні конвенції, норми яких мають пріоритет перед нормами національного законодавства (див. роз'яснення Держпраці в Листі від 08.09.17 р. № 9135/4/4.1-ДП-17).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали