Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податковий запит: немає відповіді – є штраф!

15.08.2023 372 0 4

Запити від органів ДПС щодо надання податкової інформації та підтвердних документів (далі – запит) – досить злободенна тема. Багато платників податків отримують таку кількість цих запитів, що фізично не встигають на них відповісти в установлений законодавством строк. До того ж нерідко запит оформлено з порушенням вимог Податкового кодексу (далі – ПК), або запитується така інформація, яка викликає подив у суб’єкта господарювання. Тому багато хто з вас запитує: чи варто відповідати на такий запит?

Донедавна не було відповідальності за ненадання відповіді на запит (максимум, що загрожувало платникові податків – проведення позапланової перевірки, але багато перевірок були під забороною у зв’язку з воєнним станом). Однак тепер до ПК унесено зміни, і зараз за ігнорування запиту чи неповну відповідь на запит передбачено фінансову санкцію у вигляді штрафу, розміри якого є досить великими. Тому важливо бути обачним, щоб уникнути фінансових втрат.

Ми розповімо, якою нормою передбачений штраф за відсутність відповіді на запит, у якому розмірі та з якої дати застосовується цей штраф, на які нюанси його застосування варто звернути увагу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали