• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Моніторинг ПН/РК: що змінилося?

11.01.2019 1325 0 1

Акценти цієї статті:

Нагадаємо правила роботи СМКОР (системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків). Спершу всі ПН/РК (з 10.11.18 р. крім РК, виписаних для зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальникові, далі – РК «на мінус»), подані на реєстрацію до ЄРПН, перевіряються на відповідність ознакам, установленим п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.18 р. № 117 (далі – Порядок № 117/1).

Це відсічні ознаки, які теж були підкориговані з 10.11.18 р. (постановою КМУ від 24.10.18 р. № 936 унесено зміни до Порядку № 117/1). Відсічні означає, що за відповідності одній з ознак ПН/РК не підлягають моніторингу. Нагадаємо чинний варіант відсічних ознак:

  • відправлена на реєстрацію ПН не підлягає видачі покупцеві та/або складена на звільнену від ПДВ операцію;
  • обсяг постачань у зареєстрованих протягом місяця ПН/РК (крім РК, поданих на реєстрацію не в тому місяці, у якому вони були складені) з урахуванням обсягу у поданому на реєстрацію документі становить менше 500 тис. грн. – за умови, що обсяг постачань товарів/послуг, зазначений в ПН/РК у поточному місяці за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 50 тис. грн., а керівник платника обіймає аналогічну посаду не більше ніж у трьох платників податків;
  • так зване податкове навантаження перевищує 5 % (D > 0,05) і сума ПДВ, зазначена в ПН/РК у звітному періоді з огляду на подану на реєстрацію ПН/РК, менша від найбільшої місячної суми ПДВ за попередні 12 місяців, збільшеної на 40 % (Р < Рм х 1,4).

Для того щоб ПН та РК «на плюс» не піддавалися моніторингу, достатньо наявності хоча б однієї із цих відсічних ознак.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали