Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Камеральні перевірки: реєстрація платником акцизного податку, притягнення двічі до відповідальності

10.09.2019 849 0 1

Умови й порядок допуску до податкової перевірки: схема дій

Камеральні податкові перевірки спричиняють чимало неприємностей платникам податків через те, що до них неможливо підготуватися, спеціального дозволу керівника податкового органу та, відповідно, наказу й направлення на їх проведення не потрібно, немає можливості не допустити перевіряльників, якщо податковий орган явно порушує права платника податків. Наприклад, іноді податкові органи з метою встановлення реєстрації платником акцизного податку, своєчасності сплати земельного податку проводять камеральну податкову перевірку замість документальної. Подібні помилкові дії контролюючого органу можуть слугувати підставою для скасування ППР, прийнятого за результатами камеральної перевірки. Розглянемо способи захисту платників податків у таких ситуаціях.

Іноді з метою швидкого виявлення порушників податкового законодавства контролюючі органи вдаються до проведення камеральних податкових перевірок у тих випадках, коли це законом не передбачено. Трапляються ситуації, що замість документальної позапланової виїзної податкової перевірки з питань реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального, контролюючий орган встановлює такий факт за допомогою камеральної податкової перевірки, що не зовсім відповідає положенням закону. Водночас швидкість виявлення порушників за допомогою камеральної перевірки не означає правомірності таких дій податкового органу.

Увага! Камеральна перевірка не може встановлювати обставини, які потрібно виявляти документальною податковою перевіркою.

Опинившись в аналогічній ситуації, платникам податків слід будувати свою стратегію захисту з урахуванням висновків, викладених у рішенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.06.17 р. у справі № 804/3318/17. Предметом судового розгляду став той факт, що контролюючий орган за результатами камеральної податкової перевірки склав акт, у висновку якого зазначено про порушення вимог пп. 212.3.4 Податкового кодексу (далі – ПК), а саме підприємство здійснювало реалізацію пального, не бувши зареєстрованим платником акцизного податку. Через це на нього було складено ППР та застосовано штраф на підставі п. 117.3 ПК. Підприємство не погодилося з рішенням контролюючого органу та оскаржило його до адміністративного суду. Надаючи оцінку спірним правовідносинам, судом було зроблено висновок щодо законності дій податкового органу щодо своєчасності реєстрації підприємства платником акцизного податку.

Висновки суду:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали