• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Камеральна перевірка своєчасності сплати податку: чи правомірний штраф

Нове

08.11.2018 1809 0 1

В останні місяці 2018 року почастішали випадки, коли органи ДФС проводять камеральну перевірку своєчасності сплати податків та, на підставі висновків акту, нараховують штраф. Багато бухгалтерів турбує запитання, що можна висловити як: «чи правомірна така перевірка?». Багатьох збиває з пантелику посилання деяких експертів на Постанови ВС у справах №817/1369/18 та №  808/918/17. Постанови дійсно чудові для платників податків, але ми з вами повинні бути реалістами. У наведених вище справах йшлося про камеральні перевірки, що відбулися у наприкінці 2016 року, тобто до набрання чинності Закону України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 року за № 1797-VIII (далі – Закон № 1797).

Зміни, що були внесені Законом № 1797, стосувалися у т.ч., і порядку проведення камеральних перевірок. 

Так, камеральною є перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу, предметом якої, серед іншого, може бути  своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов’язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах (п.п.75.1.1 ст.75 ПКУ).

А згідно з п.76.3 ст.76 ПКУ, камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених ст.102 цього Кодексу (тобто тих, що не стосуються правильності заповнення податкової декларації або уточнюючого розрахунку).

Отже, камеральна перевірка щодо своєчасності сплати податкового зобов’язання, що визначено у податковій декларації платником або суми, що нарахована податковим повідомленням-рішенням і не оскаржена до ДФСУ та/або суду вчасно, може проводитися протягом 1095 календарних днів. 

Ще гіршою новиною є те, що вказаного правового висновку дотримується і ВС, що вбачається з Постанови від 02.10.2018 року у справі №820/2244/17 (№К/9901/59231/18) http://reyestr.court.gov.ua/Review/76905885 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали