• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Які документи підприємства можуть цікавити орган Держпраці в ході планової перевірки?

12.04.2017 5305 0 1

Підприємство отримало письмове повідомлення про проведення в нього планової перевірки органами Держпраці в квітні. Які питання будуть цікавити перевіряючих та які документи вони вимагатимуть? Чи можуть вони в ході перевірки вилучити будь-які документи підприємства?

Дати відповіді на поставлені запитання нам допоможе документ, яким сьогодні користуються органи Держпраці при своїх перевірках. Це наказ Мінсоцполітики від 02.07.12 р. № 390 (далі – Наказ № 390), яким затверджено:

  • Порядок проведення перевірок органами Держпраці;
  • форми акта перевірки та інших документів, що складаються за результатами перевірок.

Сам по собі Порядок проведення перевірок не становить особливого інтересу – він досить короткий і в ньому не перелічено, які документи мають право вимагати перевіряючі від підприємства. А от затверджена форма акта перевірки в цьому питанні більш корисна.

Основна частина форми акта перевірки – велика таблиця. Одна з її граф – це питання щодо дотримання законодавства про працю та ЗДСС, які підлягають перевірці. Тому якщо ви готуєтеся до планової перевірки, рекомендуємо вам ознайомитися з формою акта. Ви можете звіритися з таблицею, щоб зрозуміти, чи всі документи з питань, що підлягають перевірці, у вас у порядку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали