Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що робити, коли сторона спору не може самостійно надати суду необхідні докази?

Ситуація: підприємство звернулося до суду з позовом про стягнення заборгованості з контрагента, надавши копії документів, що підтверджують позовні вимоги. Суд зажадав оригінали зазначених документів, щоб перевірити відповідність поданих копій оригіналам. Позивач не може виконати вимоги суду, оскільки оригінали необхідних документів раніше були вилучені у підприємства в ході обшуку.

Проблема: підприємство ризикує програти справу, якщо не виконає вимоги суду і не надасть оригінали документів, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги.

Запитання: як діяти підприємству в цій ситуації?

Пропонуємо рішення: звернутися до суду з клопотанням про витребування необхідних доказів у підприємства або організації, у яких знаходяться такі докази.

Іноді сторона спору не може самостійно надати суду всі необхідні для підтвердження її позиції докази, наприклад, якщо такі документи знаходяться в іншого підприємства, правоохоронного органу, органу державної виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

У цьому випадку сторона спору (і позивач, і відповідач) має право звернутися до суду, що розглядає спір, з клопотанням про витребування необхідних доказів (ст. 38 Господарського процесуального кодесу, далі – ГПК). Подати таке клопотання можна як усно, так і письмово.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали