Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як органи ДФС перевіряють дотримання митного законодавства

Ольга Целуйко

05.01.2018 684 0 1

ДФС покращує методологію перевірочної роботи в цілому. Не залишилися осторонь і перевірки з питань митної справи. У цій консультації розглянемо, хто й чому ризикує потрапити під таку перевірку, що слід урахувати, аби мінімізувати ризики перевірки.

ДФС розробила Методрекомендації № 856 з метою вдосконалення документальних перевірок дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи.

Нагадаємо, документальними вважаються перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків і зборів, передбачених ПК, а також дотримання валютного та іншого законодавства. Документальна перевірка проводиться на підставі даних податкових декларацій, розрахунків, фінансової, статистичної та іншої звітності, первинних документів, регістрів бухобліку, пов'язаних із нарахуванням і сплатою податків і зборів (пп. 75.1.2 ПК).

На що саме контролерам рекомендують звернути особливу увагу при оформленні документів із переміщення товарів через митний кордон України? Що може викликати їх підозри з точки зору повноти сплати митних платежів? Розглянемо ці питання детальніше.

Методрекомендації № 856 застосовуються при перевірках таких груп платників податків:

  • юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, постійних представництв;
  • представництв нерезидентів;
  • фізосіб-підприємців.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали