Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Директор поїхав, а підпис «залишив», або як захистити витрати за документами, підписаними в неробочі дні

24.12.2019 286 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • чому податківцям не подобається, коли первинні документи підписуються директором у неробочі дні;
  • які контраргументи наводити платникам податків у разі отримання такого зауваження з боку фіскалів.

Ситуація, коли директор поїхав, а під час його відпустки або відрядження продовжують підписуватися документи, – одна з улюблених фішок фіскалів в останні роки. Результат – близько 50 % актів планових перевірок органів ДФС містять претензії до первинних документів, підписаних у неробочі дні. Тож у консультації розглянемо детальніше суть проблеми та шляхи її вирішення.

Специфіка цього «порушення» обумовлює способи його відпрацювання контролюючими органами. Очевидно, що в даному випадку можна говорити виключно про документальні перевірки. Так, під час проведення планової перевірки на підприємстві інспектори регіонального органу ДФС зафіксували такий «недолік», виявлений шляхом зіставлення первинних документів із табелями обліку робочого часу.

На підтвердження своєї думки фіскали наводять такі аргументи (цитати з актів перевірок):

1. «...Деякі акти наданих послуг (виконаних робіт) ряду контрагентів постачальників було складено та підписано в неробочі дні. З боку товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) вищевказані документи первинного бухгалтерського обліку підписано директором підприємства, незважаючи на те, що відповідно до табелю обліку робочого часу в ці дні він не працював та відповідно не мав змоги складати та підписувати будь-які первинні та фінансові документи».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали