Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Протягом якого строку потрібно сплатити штраф, нарахований держпраці?

20.12.2018 1017 0 1


До підприємства за наслідками проведених інспекційних відвідувань був застосований штраф на підставі ст. 265 КЗпП у дуже великому розмірі: більше 8 млн грн. Представники Держпраці стверджують, що сплатити цей штраф ми зобов'язані протягом місяця (навіть у тому випадку, якщо ми будемо оскаржувати винесене рішення), а інакше сума штрафу буде списана в примусовому порядку. Наскільки справедливі та законні такі твердження представників Держпраці?


Так, порядок дійсно такий, як вам пояснили, але є нюанси, про які розповімо нижче.

Обов'язок суб'єкта господарювання сплатити застосований штраф протягом місяця з дня винесення рішення про застосування штрафу передбачено п. 9 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 17.07.13 р. № 509. Не сплачений добровільно штраф, нарахований на підставі ст. 265 КЗпП, стягується в примусовому порядку органами державної виконавчої служби. І, на жаль, законодавством не передбачено припинення виконання рішення про застосування штрафів у зв'язку з оскарженням суб'єктом господарювання цього рішення (як, наприклад, у випадку з донарахованими податковими зобов'язаннями, де механізм припинення прямо передбачений Податковим кодексом).

Але спробувати припинити виконання постанови про застосування штрафу все ж таки можна, якщо ви оскаржите цю постанову в судовому порядку. Так, при поданні позову до суду можна подати суду заяву про забезпечення позову на підставі ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства з проханням припинити дію постанови Держпраці про накладення штрафу до набуття чинності судового рішення.

Задовольнити чи не задовольнити це прохання – вирішує суд. А завдання підприємства – переконати суд у необхідності такого заходу. Тобто вам треба навести в заяві переконливі аргументи, чому ви потребуєте того, щоб дію постанови про накладення штрафу було припинено.

Завважимо, що суди не завжди на стороні суб'єк­тів господарювання у цьому питанні – див., наприклад, Ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.11.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 77907013. Суд відмовив у задоволенні поданої підприємством заяви, мотивуючи це тим, що позивач не довів реальних мотивів і підстав, які істотно ускладнюють ефективний захист або відновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів, за захистом яких він звернувся до суду. Крім того, суд зазначив, що позивач не довів факту здійснення відповідачем (органом Держпраці) дій щодо звернення оскаржуваного рішення до примусового виконання, тобто позовні вимоги заявлено на майбутнє.

На замітку! Детальніше про припинення постанови Держпраці про накладення штрафів можна прочитати в «Як призупинити постанову Держпраці про накладення штрафу до винесення рішення судом».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали