• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як призупинити постанову Держпраці про накладення штрафу до винесення рішення судом

20.08.2018 1196 0 1

Ситуація. За результатами інспекційного відвідування орган Держпраці наклав штраф на підприємство в розмірі 111 690 грн. згідно з абзацом другим ч. 2 ст. 265 КЗпП – за фактичний допуск співробітника до роботи без оформлення трудового договору. Підприємство не погодилося з таким рішенням Держпраці та подало позов до суду про касування постанови про накладення штрафу. Однак, незважаючи на процес оскарження, орган Держпраці направив цю постанову на виконання до територіального органу державної виконавчої служби.

У чому запитання. Чи можна призупинити виконання постанови органу Держпраці про накладення штрафу до набуття чинності рішення суду?

Коротка відповідь. Це можливо, якщо позивач подасть до суду заяву про вживання заходів щодо забезпечення позову і суд погодиться вжити цих заходів.

Якщо суб'єкт господарювання (далі – СГ) не згодний із накладенням штрафу органом Держпраці, він має право звернутися до суду. Однак навіть у випадку судового оскарження дія постанови органу Держпраці не призупиняється (докладніше див. нижче). Тобто штраф усе одно доведеться заплатити, а потім уже доводити неправомірність його накладення в суді й намагатися повернути свої гроші.

Заплатити штраф необхідно протягом місяця із дня прийняття постанови про його накладення (п. 9 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.13 р. № 509, далі – Порядок № 509).

Що буде, якщо вчасно не заплатити штраф, накладений органом Держпраці?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали