Позивач – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ); відповідач – управляюча компанія.
На початку 2020 року мешканцями будинку були проведені загальні збори, на яких було прийняте рішення створити ОСББ і відмовитися від послуг управляючої компанії. ОСББ проінформувало управляючу компанію про розірвання з нею договору про надання послуг з управління будинком, надіславши лист. Проте управляюча компанія не відповіла на лист ОСББ, у передбачений законом строк не підписала угоду про дострокове розірвання договору і не передала ОСББ документацію на будинок. Тому ОСББ звернулося до суду з позовом, у якому просило розірвати зазначений договір і зобов’язати управляючу компанію передати ОСББ технічну документацію на будинок. Позов був задоволений.
Управляюча компанія подала апеляцію. Суд апеляційної інстанції погодився з висновками місцевого господарського суду, зазначивши, що співвласники будинку мають право на дострокове припинення дії договору, укладеного з управляючою компанією у разі прийняття рішення про зміну форми правління і за умови належного повідомлення про це керівника. Тоді управляюча компанія подала касаційну скаргу.
Відповідач (управляюча компанія) просить направити справу на новий розгляд. Підставою для касаційного оскарження судових рішень уважає неправильне застосування судом норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Касаційна скарга управляючої компанії залишена без задоволення, а рішення попередніх інстанцій без змін (постанова Верховного Суду від 29.07.21 р., ЄДРСР, реєстр. № 98645756).
Співвласники багатоквартирного будинку після створення ОСББ мають право відмовитися від послуг управляючої компанії, направивши їй повідомлення про розірвання договору про надання послуг з управління будинком. Потім сторони укладають угоду про розірвання договору і управляюча компанія, як балансоутримувач, має передати ОСББ технічну документацію на будинок.