Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заповнення нової податкової накладної: 8 правил та 3 приклади

Акценти цієї статті:

  • особливості заповнення податкової накладної (далі – ПН) за новою формою;
  • заповнення реквізитів нової ПН на таких практичних прикладах: поставки товарів, що обкладаються ПДВ за ставками 20 % і 7 %; поставки з оформленням підсумкової ПН; оформлення ПН філіями.

Нова форма ПН і Порядок її заповнення затверджені наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Наказ № 1307, Порядок № 1307). Наведемо правила, про які треба пам'ятати при запов­ненні ПН.

Правило 1. Реєстрація ПН і РК у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється за формою, що діє на дату такої реєстрації (п. 3, 21 Порядку № 1307). Це означає, що з 1 квітня реєструватися в ЄРПН будуть тільки ПН і РК до них, складені за формою, затвердженою Наказом № 1307, навіть у тому випадку, якщо дата виписування ПН припадає на період до 01.04.16 р.

Наприклад, перша подія в операції відбулася 28.03.16 р., була виписана ПН, але до 01.04.16 р. її не встигли зареєструвати в ЄРПН. У цьому випадку слід заповнити нову ПН – за формою, затвердженою Наказом № 1307. Тобто виходить, що ПН буде заповнена не за тією формою, яка діяла на дату її складання. Сподіваємося, ДФС не стане заперечувати. Однак рекомендуємо по можливості не затягувати з реєстрацією таких перехідних ПН.

Правило 2. ПН складається тільки державною мовою (тобто українською).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали