• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Повернення імпортного товару

06.04.2019 425 0 0

Енциклопедія валютних операцій – 2019

Ви отримали товар від нерезидента, але виявилося, що з якихось причин він вам не підійшов (наприклад, був виявлений брак). У консультації розглянемо, як відображаються в бухгалтерському та податковому обліку операції з повернення товару нерезиденту.

Як правило, товар повертається постачальнику у зв'язку з неналежною його якістю. Права та обов'язки сторін, вимоги до якості товару, умови приймання-передачі товару, порядок направлення претензії постачальнику (якщо товар виявиться неналежної якості) фіксуються у ЗЕД-контракті. Так, у зовнішньоекономічному договорі необхідно вказати, яке право буде застосовуватися сторонами при виникненні спору. Сторони можуть самостійно вибирати право, застосовуване в цьому випадку (ч. 1 ст. 5, ст. 32 Закону № 2709), і це необов'язково повинне бути право країни однієї зі сторін договору, можна вибрати право третьої країни.

Якщо до договору з нерезидентом буде застосовуватися право України, то при його укладанні слід ураховувати норми ЦК і ГК, які регламентують питання, пов'язані з укладанням договорів, а також норми інших спеціальних законів, що стосуються того або іншого виду договору. Якщо покупець виявив, що товар неякісний, він має право повернути його постачальнику, а той, у свою чергу, повинен повернути покупцю гроші за цей товар (якщо він був оплачений) або поставити замість товар належної якості (ст. 678 ЦК, ст. 268–270 ГК).

А якщо в договорі не було зазначено, право якої країни застосовується при виникненні спору між сторонами, то будуть діяти правила міжнародного договору, якщо такий укладено між Україною та країною нерезидента (ст. 3 Закону № 2709).

Якщо ж міжнародний договір між країнами сторін не укладався, тоді діють спеціальні правила, установлені ч. 3 ст. 32 і ст. 44 Закону № 2709. Відповідно до цих норм стороною, яка має вирішальне значення за договором купівлі-продажу, є продавець. Для нашої ситуації (постачання неякісного товару нерезидентом) це означає, що застосовується право країни нерезидента або право країни за його вибором.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали