Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Повернення на сплату податку на прибуток з 2% ЄП: перехідні різниці

02.05.2023 303 0 1

Ситуація: 1) підприємство відмовляється від застосування ставки єдиного податку (ЄП) 2 % або 2) автоматично скасовується спецставка 2 % ЄП через закінчення воєнного стану чи скасовується згідно із законом (законопроєкт від 31.01.2023 № 8401 передбачає з 01.07.2023 скасування спецправил 2%). У підприємства є незакриті операції, які відбулися на ЄП 2 % (отримано аванс, відвантажено товари, надано послуги), а завершення уже буде після повернення на загальну систему.

Питання: які наслідки будуть з податку на прибуток? Чи передбачено уникнення подвійного оподаткування? Чи є окремі різниці з податку на прибуток для таких операцій? Якщо так, то хто їх застосовує – усі чи лише ті, хто не відмовився від різниць?

Коротка відповідь: у разі отримання авансу на ЄП 2 %, а відвантаження товарів чи надання послуг уже на загальній системі буде подвійне оподаткування. А ось у разі відвантаження товарів/надання послуг на ЄП 2 %, а отриманні оплати вже у статусі платника податку на прибуток будуть різниці, навіть якщо від різниць підприємство відмовилося. Розповімо детальніше, озвучивши і позицію ДПС.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали