• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи включаються витрати на навчання персоналу до первісної вартості основного засобу?

У зв'язку з купівлею нового обладнання у підприємства виникла необхідність навчити персонал роботі на цьому обладнанні. Чи включаються витрати на таке навчання до первісної вартості обладнання?

Ні, не включаються. Пояснимо чому.

Бухгалтерський облік. Перелік витрат, які формують первісну вартість об'єкта основних засобів (далі – ОЗ), наведено в п. 8 П(С)БО 7. Усі ці витрати безпосередньо пов'язані з придбанням (створенням) об'єкта ОЗ і доведенням його до стану, у якому він придатний для використання із запланованою метою. Тобто це витрати, які потрібні для того, щоб підприємство отримало об'єкт ОЗ повністю готовим до роботи.

Витрати ж на навчання персоналу пов'язані з експлуатацією вже готового об'єкта.

Тому витрати на навчання персоналу (залежно від призначення обладнання та категорії персоналу) ви можете включити до складу:

  • виробничої собівартості продукції;
  • загальновиробничих витрат;
  • інших поточних витрат (адміністративних тощо).

Податковий облік. Перелік витрат, які формують первісну вартість об'єкта ОЗ у податковому обліку (п. 146.5, 146.6 Податкового кодексу, далі – ПК), аналогічний «бухгалтерському» переліку таких витрат.

Таким чином, тут картина така сама. Витрати на навчання персоналу не включаються до податкової первісної вартості обладнання, але можуть увійти до складу виробничих або інших витрат.

А можуть і не увійти! Річ у тому, що в податковому обліку витрати на навчання співробітників вважаються витратами подвійного призначення. Вони визнаються витратами із «застереженнями», тобто з умовами.

Так, згідно з пп. 140.1.3 ПК витрати на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників робітничих професій включаються до складу витрат безумовно. А ось витрати на навчання інших категорій співробітників (не робітничих) визнаються витратами у разі дотримання цілого ряду умов (ці умови ви знайдете в пп. 140.1.3 ПК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи включаються витрати на навчання персоналу до первісної вартості основного засобу?