Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У рахунок сплати яких податків можна зарахувати від’ємне значення ПДВ?

19.12.2019 685 0 1

ПДВ-звітність у запитаннях та відповідях

У цій ситуації у підприємства, з одного боку, є значна сума від’ємного значення з ПДВ, а з іншого – є борг за іншими податками. Звичайно, у підприємства виникає запитання про зарахування суми від’ємного значення в рахунок цього боргу.

Розглянемо, як може бути використане від’ємне значення ПДВ. Спершу звернемося до пп. 4 п. 5 розд. V Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 (далі – Порядок № 21). Отже, сума від’ємного значення (ряд. 20 декларації) зараховується:

  • перш за все – у зменшення податкового боргу з ПДВ (за його наявності), що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у т. ч. розстроченого або відстроченого відповідно до ПК) (відображається в ряд. 20.1);
  • потім – у рахунок погашення податкового боргу за іншими податками, які підлягають сплаті до державного бюджету (ряд. 20.2.2 декларації).

Як бачимо, зарахувати від’ємне значення ПДВ можна не тільки в рахунок податкового боргу з ПДВ, але й у рахунок податкового боргу за іншими податками (коли у вас немає боргу з ПДВ!). Проте не все так просто, оскільки для цього потрібно дотримати деякі умови, а саме:

1. Сума від’ємного значення ПДВ може бути зарахована в рахунок погашення податкового боргу – як за ПДВ, так і за іншими податками – тільки в межах ліміту реєстрації. При цьому відображення від’ємного значення як за рядком 20.1, так і за рядком 20.2.2 декларації призведе до зменшення ліміту реєстрації (п. 2001.3 Податкового кодексу, далі – ПК; ЗІР, категорія 101.07).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали