• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Уточнення задекларованої суми податку: чи платити штраф і пеню за наявності переплати?

Юлия Гужел

15.11.2016 123 0 1

У податковій декларації підприємство допустило помилку, яка потягла за собою недоплату податку. Помилка виправляється шляхом подання уточнюючої декларації. На особовому рахунку підприємства числиться переплата за цим податком, і сума переплати більша, ніж сума виявленої недоплати. Чи має право підприємство в цьому випадку не нараховувати та не сплачувати штраф і пеню за самостійне виправлення помилки в декларації?

Штраф усе одно доведеться нарахувати. Адже ця помилка призвела до виникнення недоплати податкового зобов'язання за уточнюваний період, а штрафи, установлені п. 50.1 Податкового кодексу (далі – ПК), застосовуються незалежно від стану розрахунків платника податків з бюджетом. Штраф не нараховується тільки в тому випадку, якщо помилка виправляється шляхом подання нової звітної декларації за період, у якому платник податків допустив помилку. Це можливо, якщо помилка виявлена до закінчення строку подання декларації за цей період. Або ж при перерахунку ПДФО згідно з п. 169.4 ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали