• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відступлення права вимоги (цесія)

16.08.2019 1070 0 2

Цесія, факторинг та переведення боргу: відмінність, податковий та бухгалтерський облік

Відступлення права вимоги – операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації (пп.14.1.255 Податкового кодексу, далі – ПК).

Згідно зі ст. 512 Цивільного кодексу (далі – ЦК) кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Відступлення права вимоги здійснюється шляхом укладення договору (договору цесії) між першим кредитором (цедентом) та новим кредитором (цесіонарієм).

Цесія – це поступка вимоги або передавання вимоги в зобов'язанні іншій особі (Положення про порядок здійснення банками операцій з векселями в національній валюті на території України, затверджене постановою правління НБУ від 16.12.02 р. № 508).

До нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали