Поліпшення основних засобів силами підприємства
Ремонти та поліпшення від А до Я
У консультації розглянемо, як відображаються в бухгалтерському та податковому обліку підприємства операції з поліпшення об’єктів основних засобів (далі – ОЗ).
Згідно з п. 15 П(С)БО 7 поліпшення (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція) збільшують первісну вартість поліпшуваних об’єктів ОЗ, якщо в результаті збільшаться майбутні економічні вигоди від їхнього використання.
Прикладами робіт, які вважаються поліпшеннями та підлягають капіталізації, є (п. 31 Методрекомендацій № 561):
- модифікація, модернізація з метою продовження строку експлуатації, збільшення виробничої потужності об’єкта або економії витрат на його обслуговування;
- заміна окремих частин обладнання для підвищення якості продукції (робіт, послуг);
- впровадження більш ефективного технологічного процесу, що дозволить зменшити первісно оцінені виробничі витрати;
- добудова (надбудова), яка збільшить кількість місць (площу) будівлі, обсяги та/або якість виконуваних робіт (послуг) або умови їх виконання.
У випадку поліпшень ОЗ дані про змінені техніко-економічні характеристики об’єктів (вартості, потужності, площі і т. п.) вносять також до техпаспорта та інших регістрів аналітичного обліку (п. 33 Методрекомендацій № 561).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року