• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вугільна пільга

19.09.2019 952 0 0

Акценти цієї статті:

  • до яких операцій постачання вугілля застосовується пільга;
  • як можна відмовитися від пільги;
  • що загрожує платникові ПДВ, якщо він не відмовлявся від пільги, але до операцій постачання вугілля застосовував ставку ПДВ 20 %.

Звільняються від обкладення ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 270400 згідно з УКТЗЕД (п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, далі – ПК). Ця пільга є тимчасовою, період її дії – до 1 січня 2022 року. На відміну від інших пільг із ПДВ, від цієї пільги платник може відмовитися.

У випадку застосування зазначеної пільги не потрібно нараховувати компенсуючі податкові зобов'язання із ПДВ згідно з п. 198.5 ПК для коригування податкового кредиту, який був відображений при придбанні товарів (послуг), необоротних активів у звітних періодах перед початком використання пільги.

Платники ПДВ, які здійснюють постачання вугілля вищевказаних товарних позицій без застосування пільги, відображають податкові зобов'язання та податковий кредит за касовим методом (п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ ПК). Також, якщо операції постачання вугілля носять безперервний або ритмічний характер, платник ПДВ може складати зведену податкову накладну (далі – ПН) не пізніше останнього дня звітного місяця, у якому відбулося постачання.

На замітку! У зведеній ПН указується код ознаки «4» (пп. 4 п. 11 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали