Вугільна пільга
Акценти цієї статті:
- до яких операцій постачання вугілля застосовується пільга;
- як можна відмовитися від пільги;
- що загрожує платникові ПДВ, якщо він не відмовлявся від пільги, але до операцій постачання вугілля застосовував ставку ПДВ 20 %.
Звільняються від обкладення ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 270400 згідно з УКТЗЕД (п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, далі – ПК). Ця пільга є тимчасовою, період її дії – до 1 січня 2022 року. На відміну від інших пільг із ПДВ, від цієї пільги платник може відмовитися.
У випадку застосування зазначеної пільги не потрібно нараховувати компенсуючі податкові зобов'язання із ПДВ згідно з п. 198.5 ПК для коригування податкового кредиту, який був відображений при придбанні товарів (послуг), необоротних активів у звітних періодах перед початком використання пільги.
Платники ПДВ, які здійснюють постачання вугілля вищевказаних товарних позицій без застосування пільги, відображають податкові зобов'язання та податковий кредит за касовим методом (п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ ПК). Також, якщо операції постачання вугілля носять безперервний або ритмічний характер, платник ПДВ може складати зведену податкову накладну (далі – ПН) не пізніше останнього дня звітного місяця, у якому відбулося постачання.
На замітку! У зведеній ПН указується код ознаки «4» (пп. 4 п. 11 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року