Облік експорту товарів
Енциклопедія валютних операцій – 2019
Облік операцій в експортера товарів залежить від багатьох факторів, у тому числі й від порядку розрахунку з покупцями: що є першою подією – передоплата чи відвантаження товару, як проведено оплату або відвантаження – частинами чи в повному обсязі, і т. д. Із консультації ви дізнаєтеся, як визначити дохід від експортної операції, на яку дату відображати податкові зобов'язання з ПДВ, а також як скласти податкову накладну (далі – ПН).
Експорт товарів – це продаж товарів українськими суб'єктами ЗЕД іноземним суб'єктам господарювання (далі – СГ) із вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України, включаючи реекспорт товарів. Нагадаємо, реекспорт товарів – це продаж іноземним СГ і вивезення за межі України товарів, раніше імпортованих на територію України (ст. 1 Закону № 959).
Експорт (остаточне вивезення) – це митний режим, згідно з яким українські товари випускаються для вільного обороту за межами МТУ без зобов'язань щодо їх зворотного ввезення (ч. 1 ст. 82 МК).
Для поміщення товарів у режим експорту експортер, зокрема, повинен (ч. 2 ст. 83 МК):
- подати митним органам документи на товар;
- сплатити встановлені митні платежі.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року