Зведена ПН при ритмічних і безперервних постачаннях
ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях
Якщо дозволяє характер здійснюваних операцій, то складання зведеної податкової накладної (далі – ПН) може бути вдалим рішенням, адже скорочується кількість оформлюваних документів і можна відсунути строк реєстрації ПН в ЄРПН. У консультації розглянемо, у яких ситуаціях можна виписати зведену ПН і як це правильно зробити.
Оскільки йдеться про зведену ПН, яка виписується на безперервні або ритмічні постачання, розберемося, які постачання є такими.
Нагадаємо, що оформлення зведеної ПН – це право, а не обов’язок платника ПДВ.
Згідно з п. 201.4 ПК зведена ПН може бути складена за умови, що платник ПДВ – постачальник здійснює:
- ритмічні постачання, тобто протягом одного місяця відвантажує товар (надає послуги) одному покупцеві два й більше разів;
- безперервні постачання. Визначення цих постачань п. 201.4 ПК не містить, однак, як роз’яснює податкова, безперервними визнаються постачання, які відносяться до таких за умовами договору (лист ДФС від 12.07.16 р. № 15014/6/99-95-42-01-15, ІПК ДФС від 20.04.18 р. № 1770/6/99-99-15-03-02-15/ІПК). Згідно з ч. 2 ст. 267 ГК строки постачання встановлюються сторонами в договорі з урахуванням необхідності ритмічного та безперебійного постачання товарів споживачам, якщо інше не передбачено законодавством.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року