• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Довідка про резидентство: перевірка на відповідність вимогам ст. 103 ПК

04.07.2019 1525 2 0

Довідка повинна бути видана компетентним органом країни нерезидента, зазначеним у статті 3 конвенції. Найчастіше найменування компетентного органу формулюється, наприклад, так: «Управління внутрішніх доходів або його повноважний представник» (це з конвенції з Великобританією та Північною Ірландією). Конкретне найменування вповноваженого органу (у т. ч. його написання мовою країни нерезидента) потрібно уточнювати додатково.

Довідка про резидентство повинна бути видана за формою, затвердженою законодавством відповідної держави. У конвенціях форма й точна назва довідки (документа про резидентство) не наводиться – цю інформацію потрібно узнавати додатково.

Основним змістом довідки повинна бути вказівка про те, що нерезидент, якому видано довідку, є резидентом даної держави для цілей застосування конвенції про уникнення подвійного оподаткування між цією державою та Україною.

Дата видачі довідки повинна передувати даті виплати доходу нерезиденту. У противному разі застосувати норми міжнародного договору та зменшити суму податку до утримання – не можна. У поточному році може застосовуватися довідка за минулий рік, але за умови, що нерезидент надасть «свіжу» довідку після закінчення поточного року.

При легалізації довідки потрібно враховувати, у якій країні вона видана. Можуть бути такі варіанти.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали