На суму сумнівної дебіторської заборгованості створили резерв, а контрагент погасив борг і вже ніякого сумніву в погашенні немає. Що робити з раніше віднесеною до резерву сумою: коригувати чи визнавати дохід?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
У статті розповімо про судовий прецедент щодо донарахування податку на прибуток через помилково не створене забезпечення на оплату відпусток і надамо рекомендації, як мінімізувати податкові ризики.
Розуміємо ваші хвилювання через помилкове нестворення резерву оплати відпусток (якщо він мав створюват...
У статті на прикладах розповімо про податкові різниці за резервом сумнівних боргів та його коригування.
У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації українські суб’єкти господарювання зіткнулися з такою проблемою, як затримка платежів за чинними контрактами. При цьому багато з так...
У статті розповімо, які нюанси слід урахувати підприємству під час коригування резерву сумнівних боргів на кінець звітного періоду.
Підприємства, які створюють резерв сумнівних боргів, мають пам’ятати не лише про правила його формування, але й про перегляд (коригування) на дату балансу, зокрем...
Розповімо, які підприємства можуть оптимізувати податок на прибуток шляхом створення резерву сумнівних боргів та як правильно сформувати цей резерв, щоб не було претензій з боку контролюючих органів.
У чому полягає проблема: оптимізація об’єкта обкладення податком на прибуток для деяких підпри...
У статті розповімо про порядок формування резерву відпусток і регулярність його перегляду. Чи треба щомісячно інвентаризувати резерв?
Забезпечення на оплату відпусток формується для рівномірного розподілу витрат на відпустки між звітними періодами. Його створення – обов’язок підприємства...
У статті розповімо, як знання стандартів бухобліку допомагають оптимізувати базу обкладення податком на прибуток. Також поговоримо про формування резерву на виконання гарантійних зобов’язань.
Корисна норма бухобліку: згідно з п. 13–18 НП(С)БО 11 «Зобов'язання» підприємствам д...
Замовляєте нерезиденту рекламу в Інтернеті та є запитання щодо обкладення ПДВ? У статті з’ясуємо, коли саме виникає обов’язок сплачувати ПДВ та як уникнути порушень.
Суб’єкти господарювання для просування товарів і послуг часто замовляють рекламу в Інтернеті. Адже інтернет-реклама ...
У статті розглянемо, чи потрібно сплачувати податок на нерухомість за інженерні споруди, зокрема трансформаторну підстанцію.
Порядок справляння податку на нерухомість завжди викликає чимало запитань. Одне з найпоширеніших: що саме вважати об’єктом оподаткування? Якщо з житловою нерухомістю все...
Розглянемо, чи може платник ПДВ скористатися податковим кредитом, якщо з дати складання податкової накладної сплило 365 днів
Практична ситуація
Бухгалтер виявила податкову накладну, з дати оформлення якої минуло 365 днів. Податкова накладна була зареєстрована своєчасно і не була заблокована. Чи є м...
У статті розповімо про судовий прецедент щодо донарахування податку на прибуток через помилково не створене забезпечення на оплату відпусток і надамо рекомендації, як мінімізувати податкові ризики.
Розуміємо ваші хвилювання через помилкове нестворення резерву оплати відпусток (якщо він мав створюват...
Онлайн-продавці без реєстрації як фізособа-підприємець ризикують отримати «листи щастя» від ДПС із вимогою пояснити походження своїх доходів. Дізнайтеся, як уникнути штрафів та неприємностей у разі продажу товарів через «Нову пошту» без офіційної реєстрації!
Українці, які про...
Після запровадження воєнного стану були певні послаблення в застосуванні штрафних санкцій, зокрема, стосовно подання податкової звітності. Проте нині штрафи застосовуються як за несвоєчасне подання Об’єднаного звіту, так і за порушення щодо нарахування та сплати ПДФО й військового збору.Тож ро...