Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Події після дати балансу: як розкрити у фінзвітності за НП(С)БО

13.02.2024 582 0 1

«Події після дати балансу» – звучить аж надто теоретично і здається відірваним від практики. Але повірте, що в роботі кожного бухгалтера стовідсотково були такі події і виникало питання, як же їх відображати: коригувати ще не «закритий» рік чи вже в поточному показувати? Наприклад, у січні ліквідувався дебітор, заборгованість якого на 31.12 значиться у обліку. Або ж на початку лютого продали товари за ціною, значно нижчою за балансову вартість, яка була на кінець року. Ще приклад: нарахували дивіденди за минулий рік у лютому поточного. І це далеко не всі. Спільне, що об’єднає такі події, – відбулися вони після дати балансу (кінця року), але до подання (затвердження до випуску) фінзвітності.

З’ясуємо:

  • що вважається подіями після дати балансу? Які часові межі для таких подій? Чи вплинув воєнний стан на проміжок часу для визначення подій «після дати балансу»?
  • які події потребують коригування фінзвітності, що готується, а які – не потребують і розкриваються лише у примітках (звісно, для тих, хто їх складає);
  • коли найчастіше виникають сумніви щодо необхідності коригування (наведемо ситуації із практики);
  • що рекомендує АПУ стосовно подій після дати балансу, у т. ч. й тих, які пов’язані з воєнним станом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали