Із загальної системи – на спрощену: облік перехідних операцій в юросіб та фізосіб
Акценти статті: як обкладаються податками операції юридичних і фізичних осіб, розпочаті ними в статусі платника на загальній системі оподаткування, а завершені – на спрощеній системі.
Нагадаємо, об'єктом обкладення:
- податком на прибуток на загальній системі є фінрезультат (різниця між доходами і витратами). При цьому об'єкт оподаткування виникає в періоді відвантаження товарів (робіт, послуг), адже облік податку на прибуток ведеться, як і в бухобліку – за методом нарахування;
- ПДФО – чистий дохід (різниця між виручкою і дозволеними витратами). При цьому об'єкт оподаткування виникає в періоді отримання грошей;
- єдиним податком (далі – ЄП) – виручка (за винятком операцій, перелічених у ст. 292 Податкового кодексу, далі – ПК). ЄП може також сплачуватися у фіксованому розмірі. Об'єкт оподаткування виникає в періоді отримання грошей.
Проблем з оподаткуванням перехідних операцій в юросіб немає, оскільки для них ПК встановлено спеціальні норми (див. табл. 1).
Таблиця 1. Правила обкладення перехідних операцій юросіб податком на прибуток та ЄП
№
п / п
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року