Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Роздрібна торгівля алкоголем і тютюном: нова звітність

Юлія Гужел

21.04.2016 4430 4 1

Ситуація. З 22 квітня набуває чинності наказ Мінфіну від 11.02.16 р. № 49 (далі – Наказ № 49), яким оновлено деякі форми звітів для виробників і продавців спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також запроваджено нові форми звітності. Заповнення нових форм звітності, зокрема форм № 1-РА та № 1-РТ, викликало багато запитань у роздрібних торговців цими товарами. Адже ніколи раніше їм не доводилося подавати звітність. А штрафи за неподання звітів – значні. Відповімо на виниклі запитання.

Хто подає форми № 1-РА та № 1-РТ?

Форму № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» і форму № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» подають виключно роздрібні торговці алкоголем і тютюном – до органу ДФС за місцем своєї податкової реєстрації.

Багато хто сподівався, що законодавці дозволять відзвітувати за новими формами вперше не за квітень, а за травень цього року (зважаючи на дату набуття чинності цих форм). Проте, судячи з усього, цього не станеться. Згідно з роз'яс­нен­ням у ЗІР (категорія 115.03), вперше форма № 1-РА подається за квітень 2016 року, а граничний строк її подання – 10 травня (вівторок). Мабуть, аналогічна вимога діятиме і стосовно форми № 1-РТ. А як же норма п. 46.6 Податкового кодексу, яка свідчить, що звітність за новими формами починає подаватися за період, що настає за датою їх набуття чинності? У даному випадку цю норму застосувати не можна. Адже форми № 1-РА та № 1-РТ не пов'язані з оподаткуванням і не є податковими деклараціями.

Як заповнити нові форми?

Одиниця виміру, що використовується при заповненні форми № 1-РА, тисяча декалітрів. Один декалітр – це 10 л рідини. Відповідно, у формі будуть відображені об'єми залишків на початок і кінець місяця, а також оборот алкоголю у розмірі 10 000 л і більше (з урахуванням округлень). Наприклад, у підприємства є в залишках на початок місяця 9 000 л коньяку. Протягом квітня було придбано 13 000 л, реалізовано – 18 000 л. Залишок на кінець місяця – 4 000 л. Таблиця у формі № 1-РА буде заповнена таким чином:

Код продукції 

Вид продукції 

Залишок на початок звітного місяця 

Усього надійшло продукції у звітному місяці 

Усього реалізовано продукції у звітному місяці 

Залишок на кінець звітного місяця 

Примітки 

67 

Коньяк 

– 

– 

Принцип заповнення форми № 1-РТ – аналогічний. Заповнюється в мільйонах штук сигарет або в тоннах.

Які штрафи передбачено за неподання нових форм або за допущені в них помилки?

Штраф досить істотний – 17 000 грн. (ст. 17 Закону від 19.12.95 р. № 481/95-ВР). Проте, як завважує ДФС у своєму роз'ясненні (див. ЗІР, категорія 115.05), якщо при заповненні звіту була допущена помилка, то можна письмово звернутися до ДФС з обґрунтуванням виникнення помилки і з проханням про невизнання такого звіту. А потім подати новий звіт із правильними даними. Хоча це роз'яснення стосується інших форм звітності, але ми вважаємо, що аналогічна думка буде у фіскального органу і стосовно нових форм.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 4

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали