• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

РК при зміні ціни після передоплати

Прийняті скорочення:

  • ПК – Податковий кодекс;
  • ПН – податкова накладна;
  • РК – розрахунок коригування;
  • ЄРПН – Єдиний реєстр податкових накладних;
  • декларація – податкова декларація з ПДВ, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21.

Особливості оформлення РК: при зміні ціни після часткової та/або повної передоплати товарів або послуг РК оформляється на дату першої з подій, що приводять до фактичної зміни суми компенсації за товари (послуги).

Загальні положення

Якщо ціна товару змінилася після отримання передоплати та виписування на її суму ПН, постає запитання: чи можливе виписування РК при зміні ціни після отримання передоплати?

Виписування РК після зміни ціни вже поставленого товару прямо передбачене в п. 192.1 ПК. А от прямої вказівки на виписування РК при зміні ціни після отримання передоплати – у ПК немає. Але РК виписувати все одно потрібно. Адже головна умова для виписування РК, установлена п. 192.1 ПК, дотримується: сума компенсації за товар або послугу при зменшенні або збільшенні ціни змінюється. Про необхідність виписування РК говорить і ДФС у листі від 24.11.15 р. № 24988/6/99-99-19-03-02-15 (далі – Лист № 24988).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали