Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Проценти за іпотечним кредитом і плата за навчання: як отримати податкову знижку?

26.03.2020 186 0 0

Річна декларація фізособи

Акценти статті: які правила потрібно знати, щоб отримати податкову знижку (далі – ПЗ) за витратами на сплату процентів за іпотечним кредитом і на оплату навчання; як заповнити декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік фізособі, яка побажає реалізувати своє право на ПЗ.

У пп. 166.3.1 Податкового кодексу (далі – ПК) зазначено, що до ПЗ можна включити частину суми процентів, сплачених платником ПДФО за користування іпотечним житловим кредитом. І ця сума визначається за правилами ст. 175 ПК.

Після прочитання цієї норми виникає перше запитання:

Відповідь потрібно шукати в ст. 14, де наведено визначення термінів, що використовуються у ПК. Згідно з пп. 14.1.87 ПК іпотечний житловий кредит – фінансовий кредит, що надається фізособі банківською або іншою фінустановою відповідно до закону строком не менше ніж на 5 повних календарних років. Цей кредит має спрямовуватися на фінансування витрат, пов'язаних із придбанням квартири (кімнати) чи житлового будинку (його частини) або будівництвом житлового будинку (його частини), що надаються у власність позичальника, із прийняттям кредитором такого житла (землі, що знаходиться під таким житловим будинком, у т. ч. присадибної ділянки) у заставу.

Тобто позичальник має укласти з банком договір, за яким йому нададуть кредит на придбання/будівництво житла строком не менше ніж на 5 років. А житло, яке позичальник збирається купувати або будувати, має весь цей час перебувати в заставі у банку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали