Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Проблемні ситуації з реєстрацією РК: три практичних рішення

Акценти цієї статті:

  • що робити бухгалтерові, якщо в грудні 2017 року виникли проблеми з реєстрацією розрахунків коригування (далі – РК);
  • які показники потрібно відображати в декларації з ПДВ у такій ситуації.

Ситуація 1
20.11.17 р. підприємство відвантажило товар покупцеві. Цього ж дня постачальник виписав податкову накладну (далі – ПН) і зареєстрував її в ЄРПН.
06.12.17 р. покупець повернув товар постачальникові. Постачальник оформив РК до ПН від 20.11.17 р. і відправив його покупцеві на реєстрацію, але реєстрація цього РК була зупинена.

Постачальник

Наслідки та дії. Реєстрація РК була зупинена після 01.12.17 р., але до моменту набуття чинності змін, унесених до Податкового кодексу (далі – ПК) Законом від 07.12.17 р. № 2245-VIII (далі – Закон № 2245). Отже, його реєстрація відбувається в порядку, передбаченому п. 201.16 ПК до внесення змін. Тобто постачальник повинен подати документи для відновлення реєстрації РК (Таблицю даних платника ПДВ, пояснення та копії документів згідно з Вичерпним переліком, затвердженим наказом Мінфіну від від 13.06.17 р. № 567, далі – Наказ № 567). Реєстрація РК приведе до зменшення показника ∑НаклВид і відповідно – до збільшення ліміту реєстрації.

Відображення в декларації. Постачальник не має права зменшити свої податкові зобов'язання в декларації, поки РК не буде зареєстрований в ЄРПН (пп. 192.1.2 ПК). Після того як РК буде зареєстрований, постачальник зможе відобразити зменшення податкових зобов'язань у декларації того звітного періоду, у якому відбудеться реєстрація РК. Коригування суми податкових зобов'язань відображається в рядку 7 декларації та в таблиці 1 додатка 1 (докладніше про заповнення рядків декларації та її додатків див. «Загальні правила подання декларації з ПДВ»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали