Придбання послуг у нерезидента: оформляємо ПН
Акценти статті:
- у яких випадках при придбанні послуг у нерезидента оформляється податкова накладна (далі – ПН);
- як розрахувати суму податкових зобов'язань із ПДВ та оформити ПН;
- у якому періоді покупець послуг може відобразити податковий кредит із ПДВ;
- як інформація з ПН відображається в декларації з ПДВ;
- як нарахувати податкові зобов'язання неплатникам ПДВ, які придбавають послуги в нерезидента.
Суб'єкти господарювання (далі – СГ), які придбавають у нерезидента послугу з місцем постачання на території України, зобов'язані нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ. При цьому платники ПДВ оформляють ПН на вартість послуги (п. 208.2 Податкового кодексу, далі – ПК; п. 1 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307, далі – Порядок № 1307), а неплатники ПДВ – подають спеціальний розрахунок (п. 1 розд. VII Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21, далі – Порядок № 21). Розповімо про це докладніше.
Правило 1. Операція із придбання послуг у нерезидента обкладається ПДВ (і, відповідно, на цю операцію оформляється ПН) тільки в тому випадку, якщо місцем постачання послуг є територія України (п. 180.2, пп. «б» п. 185.1 ПК).
Важливий нюанс! Правила визначення місця постачання послуг залежно від виду послуг наведено в п. 186.2–186.4 ПК (докладніше див. консультацію в «Місце постачання ЗЕД-послуг: загальні правила та різні ситуації», а також у «Місце постачання послуг у сфері ЗЕД: визначаємо правильно»).
Причому послуги, що придбаваються в нерезидента, повинні обкладатися ПДВ, якщо вони зазначені:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року