Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Прийняття рішення про заміну обладнання

16.08.2019 560 0 0

Управлінський облік: бюджетування, управління дебіторською та кредиторською заборгованістю, прогнозний баланс

У процесі експлуатації обладнання зношується і, як наслідок, падає його продуктивність, зростають експлуатаційні витрати. Крім того, обладнання застаріває морально. Ось чому питання заміни обладнання є актуальним. Рішення цього питання відносять до інвестиційних, оскільки вони вимагають великих фінансових вкладень, несуть у собі високі ризики та спрямовані на досягнення насамперед стратегічних цілей організації. У цій консультації розповімо, на підставі яких даних приймаються подібні рішення.

Рутинне питання про заміну обладнання, експлуатаційний ресурс якого добігає кінця, є насправді завданням, що передбачає вибір із двох альтернатив.

Одна з альтернатив – залишити все як є, тобто продовжувати експлуатувати обладнання, періодично ремонтуючи його, поки воно повністю стане непридатним, вичерпавши свій експлуатаційний ресурс. У цьому випадку власник, швидше за все, буде нести всі зростаючі затрати на підтримку обладнання в робочому стані. Однак для прийняття управлінського рішення про купівлю нового обладнання треба враховувати цей варіант.

Розрахована сума чистих капіталовкладень у придбання нового обладнання являє собою диференційовані затрати (прирістні, інкрементні), що становлять різницю у затратах між двома альтернативами. Зрозуміло, це прямий наслідок інвестиційного рішення.

Якщо заміна обладнання вимагає певного збільшення обігового капіталу для забезпечення зростаючого обсягу виробництва, то будь-які кошти, спрямовані на вирішення цього завдання, також будуть уважатися суттєвими (релевантними) для цілей аналізу. З іншого боку, якщо прийняте рішення повинне спричинити подальше витрачання коштів, то й ці суми обов’язково будуть ураховуватися при проведенні аналізу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали