Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Додаток 4: як заповнити та виправити помилки

09.04.2020 1597 0 2

Декларація з ПДВ: заповнення та виправлення помилок

Цей додаток подається в декількох ситуаціях: при декларуванні бюджетного відшкодування (далі – БВ), поданні заявки на повернення суми ПДВ з електронного рахунка в системі електронного адміністрування (далі – СЕА) на поточний рахунок платника ПДВ і переданні ліміту реєстрації правонаступникові в ході реорганізації. По суті, форму додатка 4 можна умовно поділити на чотири розділи. Розглянемо їх докладніше.

Цей розділ складається із двох частин:

  • пп. «а» заповнюють платники податків, які вказують суму БВ у рядку 20.2.1 декларації та хочуть отримати її на свій поточний рахунок. Тут вони наводять реквізити банківського рахунка (у форматі IBAN) і суму податку (словами та цифрами);
  • пп. «б» і таблицю 1 заповнюють платники податків, які вказують суму БВ у рядку 20.2.2 декларації та просять урахувати цю суму у сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу за іншими платежами до держбюджету. Таблиця 1 складається з п’яти граф. У графах 2, 3 наводяться код бюджетної класифікації та рахунок платежу; у графах 4, 5 – сума платежу прописом і цифрами. При цьому значення рядка «Усього» графи 5 повинне відповідати значенню рядка 20.2.2 декларації.

Цей розділ заповнюється в тому випадку, якщо на дату подання декларації сума на рахунку в СЕА перевищує суму податкових зобов’язань, відображених у рядку 18 декларації. І при цьому платник податків хоче повернути такий надлишок на поточний рахунок або перерахувати до бюджету в погашення податкового боргу з ПДВ, зазначеного в заяві.

Однак для того щоб здійснити таке повернення, слід виконати умови, передбачені п. 2001.5, 2001.6 ПК:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали