Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Додаток 3: заповнюємо та виправляємо помилки

09.04.2020 833 0 1

Декларація з ПДВ: заповнення та виправлення помилок

У консультації розглянемо, у яких випадках платник ПДВ заповнює додаток 3 до декларації з ПДВ (далі – декларація), що потрібно врахувати при декларуванні від’ємного значення до бюджетного відшкодування (далі – БВ), а також як виправити помилки в цьому додатку.

Додаток 3 подається, якщо платник ПДВ задекларував суми від’ємного значення до БВ. Тобто в декларації був заповнений рядок 20.2.

Як установлено п. 200.4 Податкового кодексу (далі - ПК):

  • сума від’ємного значення ПДВ може бути заявлена до БВ тільки в межах ліміту реєстрації на дату подання декларації. Тобто в межах суми, зазначеної в службовому полі рядка 19.1. Щоб дізнатися свій реєстраційний ліміт, потрібно на момент подання декларації зробити в СЕА запит за формою J1301206 або зайти до Електронного кабінету платника податків у меню «СЕА ПДВ» і вибрати розділ «Реєстр операцій»;
  • сума від’ємного значення в межах ліміту реєстрації зараховується в першу чергу в погашення податкового боргу з ПДВ, який виник у попередніх звітних періодах (ряд. 20.1 декларації);
  • якщо податкового боргу немає, тоді вся сума від’ємного значення може декларуватися до БВ за умови, що суми вхідного ПДВ, які сформували від’ємне значення, що заявляється до БВ, повністю сплачені постачальникам (у вартості придбаних товарів і послуг) або до бюджету (при імпорті товарів або придбанні послуг у нерезидентів) у поточному або попередніх звітних періодах.

Майте на увазі! Більше ніяких умов для декларування БВ норми ПК не містять.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали