Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи платити податок на нерухомість за об'єкти держвласності?

Юлія Гужел

06.06.2017 298 0 1

Чим цінна ця стаття: у ній детально проаналізовано норму Податкового кодексу (далі – ПК) стосовно об'єктів нерухомості, що належать органам державної або місцевої влади і створеним ними підприємствам.

Від чого допоможе захиститися: від зайвої сплати податку на нерухомість у разі, коли відповідно до законодавства його сплачувати не треба.

Порядок нарахування і сплати податку на нерухомість регулюється ст. 266 ПК. Платниками податку є юридичні та фізичні особи, у тому числі нерезиденти – власники об'єктів житлової та нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 ПК). Тобто для сплати податку на нерухомість необхідно мати її у власності.

Для деяких категорій нерухомості і підприємств ПК передбачене звільнення від сплати податку. Зокрема, відповідно до пп. «а» пп. 266.2.2 ПК не є об'єктами оподаткування об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що знаходяться у власності органів державної влади й органів місцевого самоврядування, а також створених ними організацій, які повністю утримуються за рахунок відповідного бюджету і є неприбутковими.

Формулювання цієї норми досить заплутане. Тому багато підприємств не знають, у якій мірі їх стосується це звільнення і чи стосується воно їх узагалі. Розберемося з цією нормою по порядку.

Згідно з ч. 5 ст. 22 Господарського кодексу (далі – ГК) держава реалізує право державної власності в держсекторі економіки через систему організаційно-господарських повноважень відповідних органів управління, які належать до цього сектора і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління. Стосовно комунального сектора економіки ГК передбачено такі самі розпорядження (ч. 1 ст. 24 ГК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали