Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Платник податку на прибуток з 1 жовтня перейшов на спрощенку: коли подавати «прибуткову» декларацію?

17.10.2019 652 0 0

Запитання по «прибутковій» звітності


Запитання – відповіді

Підприємство з 1 жовтня 2019 року перейшло на спрощену систему оподаткування. За підсумками 2018 року дохід підприємства від усіх видів діяльності не перевищив 20 млн грн. Тому за I квартал і півріччя 2019 року декларація з податку на прибуток (далі – декларація) не подавалася. Чи потрібно подавати декларацію за підсумками трьох кварталів цього року або все-таки можна відзвітувати в річний строк?

Платник податку на прибуток, який у середині звітного року перейшов на сплату єдиного податку (далі – ЄП), повинен подати «прибуткову» декларацію за підсумками останнього податкового звітного періоду року (кварталу), коли він перебував на загальній системі оподаткування. У нашому випадку це декларація за три квартали 2019 року. Адже починаючи з IV кварталу звітного року підприємство вже є платником ЄП і повинне керуватися нормами розд. XIV Податкового кодексу (далі – ПК). А згідно з пп. 1 п. 297.1 ПК єдинники звільнені від обов'язку нарахування і сплати податку на прибуток та подання звітності за цим податком.

Таким чином, підприємство не може подати декларацію за підсумками року, оскільки станом на 31 грудня воно вже є платником ЄП. Цей висновок підтверджується роз'ясненням у ЗІР (категорія 102.23.01).

А який базовий звітний період потрібно зазначити в декларації за три квартали – рік чи квартал?

Наш платник податку на прибуток до переходу на спрощенку застосовував базовий звітний (податковий) період – рік. Але в останній «прибутковій» декларації в полі 2 «Звітний (податковий) період 2019 року» він повинен зазначити відповідний звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування (три квартали) і базовий звітний період – квартал (ЗІР, категорія 102.23.02).

Додамо, що, крім платників, що перейшли з IV кварталу на спрощенку, декларацію за три квартали поточного року зобов'язані подати також:

  • платники податку на прибуток, у яких дохід від усіх видів діяльності (за вирахуванням непрямих податків), розрахований у Звіті про фінансові результати (Звіті про сукупний дохід) за 2018 рік, перевищує 20 млн грн (п. 137.4, пп. «в» п. 137.5 ПК). Це стосується також сільгосппідприємств і постійних представництв тих нерезидентів, які у складі загального прибутку не визначають окремо прибуток від діяльності своїх постійних представництв на території України. Завважимо, що такі платники при визначенні об'єкта оподаткування коригують фінрезультат на всі різниці, передбачені ПК;
  • суб'єкти, що здійснюють випуск і проведення лотерей (п. 137.8 ПК);
  • платники, які ліквідувалися в III кварталі цього року (пп. 137.4.3 ПК; ЗІР, категорія 102.23.01);
  • неприбуткові організації, які цього року порушили вимоги пп. 133.4.2 ПК (пп. 133.4.3 ПК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали