• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перереєстрація платників ПДВ

До кінця звітного року нерідко виникають запитання, пов'язані з перереєстрацією, особливо якщо вона викликана зміною місцезнаходження платника ПДВ. У консультації розглянемо, що потрібно вчинити суб'єкту господарювання (далі – СГ) для проведення цієї процедури.

Коли здійснюється перереєстрація

ПДВ-перереєстрація можлива в таких випадках (п. 183.15 ПК, п. 4.1 Положення № 1130):

  • при зміні в таких даних платника податків, як код ЄДРПОУ, податковий номер, найменування підприємства (П. І. Б. – для підприємця), місцезнаходження (місце проживання) фізособи. Причому ці зміни не повинні бути пов'язані із припиненням платника ПДВ (крім випадків, коли платник проходить процедуру перетворення);
  • розбіжності в записах у Реєстрі платників ПДВ.

Чи потрібно платнику ПДВ проводити перереєстрацію в разі перейменування вулиць?

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юрособи) є місцезнаходження такої юрособи, відомості про яке містяться в Держреєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (п. 45.2 ПК). А податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце його проживання, за яким він перебуває на обліку в контролюючому органі (п. 45.1 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали