Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перерахунок ПДВ: чи потрібно заповнювати таблицю 3 додатка Д7?

19.12.2019 678 0 0

ПДВ-звітність у запитаннях та відповідях

Як правило, такий перерахунок робити вже не потрібно. Але за певних обставин – доведеться. Розповімо, коли саме.

Чинна редакція ст. 199 Податкового кодексу (далі – ПК) не вимагає проводити окремий перерахунок ПДВ за необоротними активами. Їх процентна участь в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях розраховується так само, як для товарів/послуг – у таблицях 1 та 2 додатка Д7.

А необхідність заповнювати таблицю 3 з'явилася через перехідні положення в п. 42 підрозд 2 розд. ХХ ПК. Там передбачений перерахунок частки за необоротними активами, придбаними до 1 липня 2015 року, за підсумками одного, двої і трьох років їх експлуатації – починаючи з року, що настає за роком уведення активу в експлуатацію. Наприклад, ви придбали об'єкт необоротних активів загальногосподарського призначення до 1 липня 2015 року, ввели його в експлуатацію в 2015 році і за підсумками 2016, 2017 та 2018 років робили перерахунки. На цьому всі перерахунки за такими необоротними активами закінчено. Таким чином, у багатьох платників цей перерахунок закінчено.

Але ситуація може бути й іншою: необоротний актив купили або створили до 1 липня 2015 року, ввели в експлуатацію в 2016 році. Тоді перерахунок на підставі п. 42 підрозд 2 розд. ХХ ПК почався в 2017 році за результатами одного цього року, потім був продовжений за результатами 2017 та 2018 років і був проведений у 2018 році. Отже, вам потрібно робити ще перерахунок за результатами трьох років експлуатації в останній декларації за 2019 рік.

Для цього в таблиці 1 додатка Д7 потрібно зробити розрахунок частки оподатковуваних і неоподатковуваних операцій за три роки – у рядку 3.3. Після цього заповнити таблицю 3 додатка Д7, зазначивши в ній:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали