Звітність з ЄСВ: загальні правила подання
ЄСВ та виплати за рахунок коштів ФСС
У консультації розглянемо порядок формування та подання звіту про суми нарахованого ЄСВ (далі – Звіт), а саме: які форми та кому слід подавати, у які строки та яким способом.
Звіт подається до органу ДФС страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника ЄСВ одним із таких способів (п. 1 розд. II Порядку № 435):
- в електронній формі засобами електронного зв'язку з дотриманням умови про реєстрацію електронного цифрового підпису відповідальних осіб;
- на паперовому носії (засвідчений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою, при наявності) разом з електронною формою на електронних носіях інформації (наприклад, флешці);
- на паперовому носії (без електронної форми), якщо в страхувальника не більше п'яти застрахованих осіб;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення за умови, що в страхувальника не більше п'яти застрахованих осіб.
Майте на увазі! Надіслати Звіт поштою необхідно не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку його подання.
Якщо юрособи або фізособи-підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт за найманих працівників не подається (п. 11 розд. II Порядку № 435). Водночас фізособи-підприємці подають Звіт за себе.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року