Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звітність з ЄСВ: загальні правила подання

15.02.2019 1055 0 1

ЄСВ та виплати за рахунок коштів ФСС

У консультації розглянемо порядок формування та подання звіту про суми нарахованого ЄСВ (далі – Звіт), а саме: які форми та кому слід подавати, у які строки та яким способом.

Звіт подається до органу ДФС страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника ЄСВ одним із таких способів (п. 1 розд. II Порядку № 435):

  • в електронній формі засобами електронного зв'язку з дотриманням умови про реєстрацію електронного цифрового підпису відповідальних осіб;
  • на паперовому носії (засвідчений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою, при наявності) разом з електронною формою на електронних носіях інформації (наприклад, флешці);
  • на паперовому носії (без електронної форми), якщо в страхувальника не більше п'яти застрахованих осіб;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення за умови, що в страхувальника не більше п'яти застрахованих осіб.

Майте на увазі! Надіслати Звіт поштою необхідно не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку його подання.

Якщо юрособи або фізособи-підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт за найманих працівників не подається (п. 11 розд. II Порядку № 435). Водночас фізособи-підприємці подають Звіт за себе.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали